Menü

Hírek, akciók, aktualitások

Rózsa kínálatunk

Vissza
Rózsa kínálatunk

Konténeres rózsa kínálatunkban megtalálhatók talajtakaró, -park,-futó és tearózsák. 4 literes konténerben 4.900,-Ft/db áron kaphatók üzletünkben

Fajtáink:

Popular, Lenip,Satchmo, Limar, Dune, Magenta, Eminence, Tournee, Parade, Don Juan,Sutter's Gold, Swan Lake, Double Delight, Rumba, Julio, Crystal, Lucia, Erica Pluhar,  Barkarole, Sunblest, Animo, Monika

 

Ültetési távolság:

Tearózsák: a tőtávolság 60-100 cm, ha többsorosra tervezzük, a sortávolság 80-100 cm
Futórózsa: tőtávolsága 100-150 cm
Parkrózsa: ideális ültetési távolsága 50 cm, így lesz szép és dús a sövény

 

Talajigény:

Talajjal szemben nem igényes, nem kedveli a pangó vizet, viszont igényli a bőséges tápanyag-utánpótlást. Rendszeres tápanyagellátás és öntözés mellett még a sívó homokon is szépen díszít.
Mivel ezeket a növényeket sok évre tervezzük, bőségesen el kell látnunk szerves anyaggal. A tápanyag-utánpótlásnak folyamatosnak kell lennie, inkább több részletben trágyázzuk, mint egyszerre nagy adaggal. A tápanyagellátást levéltrágyázással is  segíthetjük. Meghálálja a másfél- kéthetenkénti Wuxálos vagy egyéb lombtrágyázást.

 

Fényigény:

Kifejezetten fényigényes növény, a félárnyékot sem kedveli. Válasszunk olyan helyet a bokornak, ahol naponta legalább 5-6 óra napfényt kap, főként a reggeli órákban, felszárítva a reggeli harmatot, mely a gombabetegségek melegágya lehet. Elegendő fény hiányában a vesszők nem érnek be, betegségekkel szembeni ellenállásuk csökken.

 

Vízigény:

Figyelni kell, hogy ültetés után a talaj ki ne száradjon. Ez a veszély főként a meleg, száraz tavaszi és nyári hónapokban fenyeget.  Öntözés hiányában a hajtásnövekedés leáll, és a rózsatövek virágzása is gyengébb lesz. Őszi ültetésnél az első fagyokig rendszeresen öntözzük. Soha ne locsoljuk felülről a bokrokat, minden gombás betegség öntözéssel terjed. Éppen ezért ne használjunk öntözőrendszert ezeknél a növényeknél.
Csapadékban szegény télen, fagymentes napokon locsoljuk meg, mert sok esetben nem kifagynak a tövek, hanem kiszáradnak.

 

Metszés: 

Metszése tél végén - tavasszal a komoly fagyok elmúltával javasolt.

Ültetés utáni metszés
Tavaszi ültetés után a vesszőket vágjuk vissza 2-3 rügyre, hogy egyensúlyba kerüljön a levágott gyökérzettel. A visszametszés hatására intenzívebb fejlődés indul, sokkal több hajtást hoz. Őszi ültetésnél nem bántjuk a vesszőket, felkupacolással védjük a téli fagyok ellen.

Bokor fajták metszése:

február vége és április között (tavaszi metszés)
 - beteg, sérült ágakat és vesszőket minden esetben távolítsuk el
 - az elöregedett részeket tőből vágjuk ki
 - a hosszúra nyúlt hajtásokat 6-8 szem fölött, a gyengébb, rövid vesszőket tőből, a rövidebb hajtásokat 2-3 szemre vágjuk vissza
 - az elnyílt virágokat rendszeresen távolítsunk el, hamarabb képződik új virág (ezt hívjuk nyári metszésnek)

 

Futó fajták metszése:

az új ültetésű töveket 2-5 szemre vágjuk vissza, ezáltal több hajtást hoz
a későbbi években a metszés célja: beteg, sérült hajtások eltávolítása, megfelelő növekedés, túlzott terjeszkedés megakadályozása, kedvező virághozam beállítása

 

Permetezés:

A betegségek az ellenálló képesség csökkenésével jönnek létre. A növény ellenálló képességét növelhetjük:

 - megfelelő tápanyagellátásal
 - optimális öntözésel
 - talajszerkezet javításával


Amit nem tudunk befolyásolni, az az időjárás. A tartós esőzések, kemény fagyok, nyári kánikula nincsenek jó hatással a növényre. Fontos a tövek tavaszi és őszi lemosó permetezése, amivel sok betegség megelőzhető.